OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Tarnawska Kamila

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego

II miejsce w Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny

 II miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Naszkiewicz Michał

laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

I miejsce w XXI edycji Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie, etap powiatowy

Rudziński Miłosz

finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego

Sobków Agnieszka

finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

III miejsce w Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny

Staszczyszyn Daniel I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym
Orlik Maciek II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym
Lang Robert

III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym

Wojnarowicz Daria III miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej
Chór przegląd Chórów Regionów Opolskiego i Katowickiego ,,Złote Pasmo” dla chóru Cantabile, nominacja do udziału w koncercie finałowym Akademii Chóralnej ,,Śpiewająca Polska” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/ 2014
WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY Wojciech Bury III c – finalista
 
opiekun mgr Łukasz Dzieża

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Cyprian Skóra III b - laureat

Piotr Pojda III b – laureat

-----------------------

Kamil Marko III b – finalista

 

WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

Bartosz Trynda II c – finalista

opiekun mgr Elżbieta Majcher

DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

Aleksandra Wieliczko III c - laureat

Zuzanna Adamowska III c - laureat

 

opiekun mgr Celina Chromniak

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA GIMNAZJUM

1.Jan Roliński    III b laureat
2.Kamil Marko    III b- laureat
3.Cyprian Skóra  III b- laureat
4.Piotr Pojda     III b- laureat

opiekun mgr Sylwia Zarychta
III POWIATOWY KONKURS O BŁ. JANIE PAWLE II II miejsce: Karolina Kopczyńska oraz Aleksander Łaszewski
VI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD POEZJI I PIEŚNI ŚW. JANA PAWŁA II
"SYĆKA SE WOM ZYCOM"
II miejsce w kategorii "poezja śpiewana": Zespół "Cantabile" Gimnazjum nr 1 Głubczyce

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2012/ 2013
(zestawienie>>>)
Sukcesy artystyczne Dominika  
Dominik Śniatowski – uczeń klasy IIc  chętnie podejmuje  wyzwania artystyczne na różnych szczeblach. Tym razem jego talent został doceniony   przez Jury  Festiwalu Młodych Pianistów  . Dominik zdobył I miejsce w konkursie plastycznym- MUZYKA WIDZIANA OCZAMI DZIECKA, którego rozstrzygnięcie i przyznanie nagród odbyło się w maju w Ratuszu Miejskim w Głubczycach.
Pewnym sukcesem  dla niego okazało się również  wzięcie  udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym-
GEOMETRIA W SZAROŚCI, za który otrzymał NAGRODĘ HONOROWĄ .300 prac plastycznych, w tym praca Dominika wykonana w technice graficznej została wybrana spośród 3345 realizacji tematu  nadesłanych z całego kraju i wyeksponowana na pokonkursowej wystawie w Rawiczu.
Gratulujemy Dominikowi i życzymy  dalszych sukcesów w zmaganiach ze sztuką.

Ø  I miejsce w XI Konkursie Matematycznym szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora LO Nr 1 w Opolu
Indywidualnie – Kamil Marko, Kl. II B – miejsce III
 

Ø  XIII Wojewódzki Konkurs Matematyczny

·         Marcin Kaniowski, Kl. III F – Laureat

·         Anna Poźniak, Kl. III F – Finalista

·         Piotr Pojda, Kl. II B – Finalista

 
 

Ø  IV Powiatowy Konkurs Matematyczny Dla Gimnazjum 

  I miejsce - Cyprian Skóra, Kl. II B
 II miejsce - Monika Smosna, Kl. III F
III miejsce - Piotr Pojda, Kl. II B
        III miejsce - Marcin Kaniowski, Kl. III F

 
BURY WOJCIECH Finalista WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
AGNIESZKA SIWIEC Finalista WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

MARCIN KANIOWSKI
I miejsce w II PRZEGLĄDZIE PIEŚNI POKUTNEJ I PASYJNEJ w Skarbimierzu (impreza o randze międzywojewódzkiej)
MATEUSZ KINAL uczestnictwo w OGÓLNOPOLSKICH PRZESŁUCHANIACH UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I i II stopnia
II miejsce w WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE POEZJI i PIEŚNI JANA PAWŁA II "SYĆKO SE WOM ZYCOM"
uczestnictwo w MAKROREGIONALNYCH PRZESŁUCHANIACH INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH I stopnia
KAMILA KLEIN II miejsce w WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE POEZJI i PIEŚNI JANA PAWŁA II "SYĆKO SE WOM ZYCOM"
MARCIN CZERNIECKI Finalista DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ
MACIEJ BARTUSIK II miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM KIETRZ 2013
MACIEJ KANIOWSKI III miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM KIETRZ 2013

SREBRNY TALENT DLA  ALICJI

Dnia  6 maja w Baborowie w ramach XIII FESTIWALU KULTURY POWIATOWEJ  odbył się konkurs plastyczny, w którym z  naszej szkoły wzięły udział trzy osoby. 
ALICJA MARCZAKIEWICZ
uczennica klasy IIc zdobyła II nagrodę – SREBRNY TALENT.
Realizując temat- MÓJ ULUBIONY BOHATER z niezwykłym kunsztem artystycznym przedstawiła Jana Korczaka – postać dobrze znaną z bohaterskiej walki o życie i zdrowie osieroconych dzieci w czasie II wojny światowej.
  Jury doceniając trafny, dojrzały wybór bohaterskiej postaci oraz bardzo dobrze wykonany pod względem technicznym rysunek, nagrodziła Alicję  ,,srebrnym ” dyplomem i statuetką .

Gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów twórczych.

M. Orłowska


Wyniki Wojewódzkich Konkursów  Przedmiotowych     etap miejsko- gminny
Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia
Historia 1. Wojciech Bury
3. Bartosz Piekarz, Jacek Ganczarski
Język niemiecki
1. Agnieszka Siwiec
2. Jakub Małecki
Język angielski
1. Agnieszka Siwiec
2. Klaudia Fulneczek, Zuzanna Zielińska
Techniczny
1. Jan Roliński
Geografia
1. Wojciech Bury
2. Anna Poźniak
3. Klaudia Fulneczek, Marcin Czerniecki
Fizyka
1. Anna Poźniak
2. Wojciech Bury, Piotr Pojda, Konrad Galara
4. Mateusz Blicharz
Biologia
1. Agnieszka Siwiec
2. Joanna Lehun
Informatyka
1. Kacper Dąbrowa
2. Filip Sołtys
Język polski
1. Agnieszka Siwiec
3. Alicja Świercz
Chemia
1. Marta Wójcik, Wojciech Bury
2. Marcin Czerniecki
3. Agnieszka Siwiec
Matematyka
1. Marcin Kaniowski
2. Anna Poźniak, Piotr Pojda
Religia DKWR 2. Marcin Czerniecki

 
 
 

strona Gimnazjum Głubczyce - Facebook