CZESKO- POLSKI PROJEKT- "Za skarbami pogranicza czyli turystyka XXI wieku"

„Za skarbami pogranicza czyli turystyka XXI wieku”, to kolejny czesko – polski projekt, w którym biorą udział uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach. Projekt ma na celu promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu wśród młodzieży oraz odkrywanie na nowo walorów wspólnego polsko - czeskiego pogranicza. Pierwszym etapem projektu będzie spotkanie młodzieży w dniu 7 października w Krnowie, podczas którego planowana jest zabawa pn. „Geocaching”- czyli poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS - które ukryte są w różnych ciekawych miejscach po stronie czeskiej i polskiej. Koordynatorem projektu, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Przekraczamy granice” po stronie polskiej jest Ewa Maleńczyk, nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Głubczycach. 

Czesko – polski tydzień narciarsko – snowboardowy

uczniowie>>> więcej

                Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 1 im. M. Skłodowskiej – Curie z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach biorą udział w czesko – polskim projekcie narciarsko – snowboardowym organizowanym z funduszy Unii Europejskiej.

W dniach od 11.03. do 17.03.2012r. odbędzie się wyjazd na Pradziada, w czasie którego młodzież czesko – polska będzie uczestniczyć w kursie narciarsko – snowboardowym. Z naszej szkoły jedzie 15 uczniów z klasy I d, pozostali uczestnicy to uczniowie Szkoły Podstawowej z Krnowa. Kurs będzie trwał tydzień. Uczniowie w tym czasie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będą uczyć się jazdy na nartach i desce snowboardowej. Zostaną oni zakwaterowani w góralskiej chacie Barborka pod Pradziem.

                Tego typu wyjazdy sprzyjają rozwojowi współpracy polsko – czeskiej. Uczniowie naszej szkoły chętnie nawiązują kontakty z rówieśnikami z Czech. Poza tym jest to doskonała okazja, by nauczyć się jazdy na nartach oraz desce snowboardowej i aktywnie spędzić czas.

Beata Konopnicka - Sarota

 

 * 

Autor: Beata Konopnicka- Sarota
Udostępnił:  Adam Olechnowicz (2013-09-17 14:47:52
)
Ostatnio zmodyfikował:  Adam Olechnowicz (2013-09-17 14:47:52
)