Czesko – polski tydzień narciarsko – snowboardowy

              

Wyjazd na Pradziada (11-.03.2012 – 17.03.2012)

Na początku lutego pani dyrektor oznajmiła naszej klasie, że za świetne wyniki w nauce i pracę na rzecz szkoły pojedziemy na Pradziada.  I tak 11 marca 2012 roku rano wyjechaliśmy na tygodniowy kurs narciarsko- snowboardowy . Naszymi opiekunami byli : pani B. Piątkowska, pan A. Gogola i pan P. Wójcik.

Podróż nie była zbyt długa. W Krnowie dosiadła się do nas grupa czeska z tamtejszej szkoły . Gdy przyjechaliśmy na miejsce, musieliśmy jeszcze przejść ok. 1 km do ośrodka „Barborka” . Po obiedzie poszliśmy na niedaleko położony stok, gdzie podzielono nas na grupy . Zostałem przydzielony do zaawansowanej grupy narciarskiej, a naszym opiekunem został pan Przemysław Wójcik.

Podczas naszego pobytu na Pradziadzie codziennie chodziliśmy na narty: rano na 2,5 godz. i po obiedzie na dodatkowe 2 godz. zimowego szaleństwa. Przez kolejne dni doskonaliliśmy nasze umiejętności narciarskie. Jazda dowolnym stylem była możliwa 30 minut przed zakończeniem zajęć. W środowe popołudnie poszliśmy na wieżę znajdującą się na samym szczycie góry Pradziad. Wieżę tę przy dobrej pogodzie widać także z Głubczyc. Niestety nie mogliśmy wjechać na górę, ponieważ była mgła. Ostatniego dnia zorganizowano nam zawody w slalomie. Byłem bardzo zadowolony z mojego wyniku.

            W czasie wyjazdu poznaliśmy naszych rówieśników z Czech, którzy uczyli się z nami jeździć na nartach i na desce snowboardowej. Była to świetna okazja do nawiązania nowych przyjaźni. Mogliśmy również nauczyć się nieco języka czeskiego, który jest podobny do naszego języka ojczystego.

Ten tydzień szybko minął i już w sobotni poranek musieliśmy wrócić do domu. Pobyt w Czechach zapewnił nam mnóstwo wrażeń.  Dzięki temu wyjazdowi wiele się nauczyliśmy, za co chcielibyśmy podziękować organizatorom kursu i naszym opiekunom. 

 

  *

Autor: Bartosz Piekarz- klasa 1d
Udostępnił:  Adam Olechnowicz (2013-09-17 14:49:08
)
Ostatnio zmodyfikował:  Adam Olechnowicz (2013-09-17 14:49:08
)